کاشت ابرو

1401.04.15
Novin Tehran Clinic
0

کاشت ابرو یکی از خدمات زیبایی هست که توسط کلینیک نوین تهران به شما عزیزان ارائه میشود که بیشتر برای خانم ها انجام میشود البته آقایان نیز می توانند این نوع کاشت را انجام دهند ؛ مهمترین دلیل اینکه افراد برای کاشت ابرو به ما مراجعه می کنند ریزش محدود یا وسیع مو در ناحیه ابرو بیمار می باشد که دلایل متعددی دارد که در ادامه مقاله به آن اشاره می شود . اما برخی از زیباجویان هم برای ترمیم ابرو و پهن کردن ابرو این نوع کاشت را انتخاب می کنند .

 

کاشت ابرو

 

کاشت ابرو یکی از جدید ترین روش هایی می باشد که تمامی افرادی که دارای ریزش ابرو و یا کم پشتی آن هستند می توانند از آن استفاده کنند، ریزش ابرو نیز مانند ریزش مو یکی از مشکلاتی می باشد که امروزه افراد زیادی با آن درگیر می باشند، همچنین داشتن مدل ابرو های خاص مسئله ای می باشد که با گذشت زمان تغییر می کند، مثلا در گدشته معمولا ابروهای نازک تر طرفداراران بیشتری داشت، در صورتی که امروزه اغلب افراد ابروهای پهن، زخیم و پرپشت تر را بیشتر می پسندند، به همین دلیل بیشتر افراد به دنبال راهکار هایی می باشند که به وسیله ی آن حالت ابرو های خود را پهن تر و به روز تر کنند، همچنین برخی از افراد به دلیل ابتلا به بیماری های خود ایمنی مانند سرطان ممکن است که ابرو های خود را از دست بدهند، در چنین شرایطی نیز نیاز به روشی دائمی و طبیعی می باشد که مشکل کم بودن و نبودن ابرو ها را برطرف کند، کاشت ابرو طبیعی نیز یکی از روش هایی می باشد که مناسب این دسته از افراد که دارای ابرو های کم پشت و باریک تری دارند و نمی تواند به طور دائم از لوازم آرایشی ابرو برای پوشاندن نواقص ابرو های خود استفاده کنند، کاشت ابرو یکی از جدید ترین، پرطرفدارترین و مؤثرترینمتد های درمانی زیباییمی باشد که به تمامی افراد کمک می‌کند که ابروهایی کاملاً طبیعی و خوش‌فرم، با توجه به سلیقه خود داشته باشند،شاید شما نیز فکر کنید که این روش درمانی زیبایی یکی از روش ها برای پرپشت و زیباتر کردن ابروهای خانم‌ها استمی باشد؛ اما با توجه به اینکهاغلب خانم‌ها برای استفاده از این علاقه بیشتری نشان می‌دهند، آقایان نیز ازجمله مشتری‌های کاشت ابرو می باشند، امروزه داشتن چهره ای زیبا و آراسته یکی از دغدغه های تمامی افراد می باشد .

 

 

دلایل ریزش ابرو

 

ریزش موی ابروکه به نام پزشکی، هیپوتریکوزیس ابرو می باشد وپس از گذشت مدت زمان می‌تواند باعث نازک شدن موی ابرو و یا از بین رفتن تکه‌های مو در ابرو ها شود؛ اینبیماری و اختلالبهجنسیتخاصی مربوط نمی باشد و هم مردان و هم زنان ممکن است دچار این مشکل شودند، دلایل مختلفیباعث ریزش ابرو ها می شود که این دلایل ممکن است با علائم دیگری مانند خارش، خشکی پوست و ریزش مو یا نازک شدن مو در سایر قسمت های بدن فرد نیز همراه باشند. از مهم ترین دلایل ریزش موی ابرو می‌توان موارد زیر را نام برد

 • افزایش سن
 • عدم تعادل هورمونی ( پرکاری تیروئید، کم کاری تیروئید )
 • شرایط خودایمنی ( آلوپسی فیبروزان فرونتال، آلوپسی آرئاتا، لوپوس آریتماتوز دیسکوئید )
 • عوارض جانبی برخی از دارو ها ( شیمی درمانی، والپروئیک اسید، آسیترتین )
 • کمبود های تغذیه ای (کمبود ویتامین A، C، بیوتین، ویتامین‌های E،B12 و D، سیستئین،کمبود اسیدهای چرب، کمبود روی،کمبود بیوتین)
 • شرایط ژنتیکی ( دیسپلازی اکتودرمی، سندروم نترتون)
 • استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی
 • استرس و اضطراب
 • بارداری و زایمان
 • اصلاح بیش از اندازه و کندن ابروها

 

کاشت ابرو چیست ؟

 

بسیاری از افراد سعی می کنند، هنگامی که با مشکل ریزش و کم پشتی ابرو رو به رو شدند از روش هایی مانند هاشور، فیبروز و میکرو استفاده کنند، اما این روش ها دائمی نمی باشند و به صورت موقت هستند و معمولاً پس از مدتی از بین می روند، همچنین رنگ های این روش ها شیمیایی می باشد و هم برای پوست صورت مضر است و هم رنگ طبیعی ندارد و معمولاً پس از گذشت مدتی نیاز به ترمیم دارد و معمولاًدر هر بار تمدید نیز باید درد و زخم‌ها را تحمل کرد و در نهایت نیز ممکن است به نتیجه دلخواه خود که داشتن ابروهای طبیعی می باشد، نرسید.

 

 

پس بنابراین می توان گفت کاشت ابرو یکی از مؤثر ترین روش برای داشتن ابرو های طبیعی می باشد، در عمل کاشت ابرومعمولا فولیکول های مو که شامل مو و قسمت های بسیار جزئی که وظیفه ساخت و رشد مو را دارند از قسمتی از سر گرفته می شود، که این قسمت از سر قسمت پشتی سر و مابین دو گوش می باشد،سپس این فولیکول های گرفته شده به قسمتی از ابرو که نیاز به کاشت دارد پیوند و انتقال داده می شود، بعد از انجام عمل کاشت فولیکول های مو ابرو ، تار های موی کاشته شده تا پایان عمر فرد مانند سایر تار های مو به رشد خود ادامه می دهند و به راحتی می توان مانند، ابرو های طبیعی آن ها را اصلاح نیز کرد و به فرم دلخواه خود تبدیل کرد.

 

 

انواع مختلف روش های کاشت ابرو

 

طی چندین ساله که کاشت ابرو در بین مردم پیشرفت چشم گیری داشته و به یکی از بهترین روش های درمانی موثر برای از بین بردن، قسمت های خالی و کم پشت ابرو تبدیل شده است، نیز دارای انواع مختلفی می باشد، که پزشک معالج با توجه به مشکل شما از آن روش استفاده می کند، شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید، که کدام یک از روش های کاشت ابرو بهتر و تأثیر گذار تر می باشد، در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع کاشت ابرو بیشتر آشنا شوید.

 

روش کاشت نواری یا FUT

روش کاشت نواری یکی از قدیمی ترین روش های کاشت مو ، می باشد که امروزه نیز پزشکان زیادی از این روش برای کاشت ابرو استفاده می کنند، معمولا ابرو هایی که به روش نواری کاشته می شوند، طبیعی تر هستند و حالت وز و شانه ای پیدا نمی کنند، در این روش از کاشت ابرو با توجه به دقت بالای جراح، نتیجه کاری عالی را مشاهده خواهید کرد و رشد ابروها در جهت بسیار مناسب می باشد و زاویه رشد موها با سایر موهای طبیعی ابرو کاملا یکسان و یکدست می باشد و اصلا مشخص نمی شود که ابرو های شما کاشت است.

موی لازم برای کاشت نواری ابرو را معمولا از پشت گوش و یا پشت سر بر می دارند، به طور کل برای برداشت مو برای پیوند ابرو به روش نواری، در قسمتی که قرار است مو برداشته شود، برش نازکی می زنند و بعد از پایان کار آن قسمت از سر بخیه می خورد، این نوع و روش از کاشت ابرو، دقیقاً همانند شیوه کاشت مو می باشد، در روش کاشت ابرو FUTگرافت های برداشت شده از موی سر؛ به وسیله استفاده از سوزن‌های مخصوص کاشت ابرو با دقت بالایی در ناحیه موردنظر کاشته می‌شوند و جهت خواب ابروها و همچنین زاویه رشد موهای ابرو با موهای طبیعی تفاوت چندانیندارد. موهای کاشته شده در روش FUTکاملا طبیعی هستند و به همین دلیل مانند موهای طبیعی سر نیز رشد می‌کنند و معمولا پس از جواب دهی از کاشت ابرو خودبه راحتی می‌توانید ابروهای خود را مانند رول قبل اصلاح کنید.

 

روش کاشت FUE

یکی دیگر از روش های کاشت ابرو، روش کاشت FUE و یا روش کاشت غیر نواری می باشد، این یکی از بی دردسر ترین روش های کاشت ابرو می باشد، در این روش نیز مانند کاشت نواری ابرو، مو ها برای پیوند از پشت سر برداشته می شوند، زیرا قطر مو های این ناحیه از سر کم تر است و به دلیل شباهت بیشتر به موی طبیعی، پس از کاشت ابرو به روش FUE ابرو ها شباهت بسیار زیادی به حالت طبیعی خود دارند، جراجی کاشت ابرو انجام شده به وسیله این روش بسیار سبک تر و ساده تر از روش های دیگر می باشد و همچنین دوران نقاهت کم تری به نسبت روش کاشت ابرو نواری و یا FUT دارد، در کاشت ابرو به روش FUEبرای حفظ سلامت موها و فولیکول‌های آن، برای هر انتقال فقط یک فولیکول از مو ها برداشته می شود و با زاویه مناسب در محل موردنظر ابرو کاشته می‌شود؛ برای کاشت به وسیله این روش دیگر نیازی به برش و بخیه نیست. همین دلیل باعث شده است، که روش کاشت ابرو FUE به یکی از جراحی‌های کم تهاجمتبدیل شود و به دلیل نداشتن زخم و خونریزی و همچنین درد کمتر یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاشت ابرو می باشد.

از چند روش دیگر نیز برای کاشت ابرو استفاده می شود که همانند، روش FUE می باشند و محبوبیت زیادی در بین مردم دارند، روش‌های SUT و Super FUE نیز از روش‌های رایج کاشت ابرو می باشندکه این روش ها نیز بر پایه استخراج فولیکول عمل می‌کنند و در این دو روش جراح کاشت ابرو از شیوه های مختلفی برای برداشت فولیکول برای کاشت ابرو استفاده می‌کند؛ که همه این روش ها نیز بدون برش، زخم و خونریزی می باشند. همچنین می توان با اطمینان گفت که نتیجه کاشت ابرو به این روش‌ها بسیار طبیعی می باشد و تا آخر عمر باقی می‌مانند. بنابراین این روش‌ نیز از روش‌های پرطرفدار برای کاشت ابرو می باشند.

 

 

مراحل کاشت ابرو

 

طراحی ابرو : معمولاً در این مرحله از کاشت ابرو، پزشک معالج به فرد این اجازه را می دهد، تا شکل ابروی مورد نظر خود را روی صورت خود بکشد. در ادامه جراح کاشت ابرو به بررسی طرح مورد نظر بیمار می پردازد و اندازه‌گیری های مختلف را انجام می دهد و طرح بیمار را زیباسازی می کند و به نکته توجه دارد که تقارن بین دو ابروکاملاًرعایت شود. همچنین در این مرحله از کاشت ابرو می‌توان از طرح‌های از پیش آماده شده نیز استفاده کرد؛ اما استفاده از این طرح ها کمی غیرطبیعی می باشند و بهتر است که با توجه به شکل و نوع ابروی خودتان طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

 

استخراج گرافت‌ها : برای کاشت ابرو به طور معمول از قسمت پشت سر، پشت گوش ها و یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده مو استفاده می‌شود. زیرا موهای قسمت پشتی سر، ضخیم، بلند و معمولاً چندتایی هستند و در هر فولیکول از مو ها چند تار مو قرار دارد؛ اما موهای قسمت پشت گوشی یا پایین گردن کمی ظریف‌تر و کوتاه‌تر هستند و واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری به نسبت قسمت پشتی سر دارند، معمولا برای کاشت ابرو از همین قسمت های نازک تر استفاده می کنند، تا کاشت ابرو طبیعی تر باشد.

 

کاشت گرافت‌ها : بعد از مرحله استخراج گرافت‌ها، دستیاران جراح در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ها می پردازند که برای کاشت ابرو مناسب باشد و پس از آماده سازی گرافت های آماده خود را به جراح ارائه می‌دهند وجراح متخصص کاشت ابرو قبل از شروع به کاشت ابرو ها، محل مورد نظر برای کاشت ابروها را به وسیه پماد های بی‌حسی موضعی، کاملاً بی‌حس می‌کند. در ادامه با استفاده از تیغ‌های بسیار ریزی که استاندارد قطر آن ها بین 5/.0 تا 7/0 میلی‌متر می باشد، سوراخ‌هایی در طرحی که برای کاشت ابرو طراحی شده ایجاد می کنند و گرافت‌های استخراج شده و آماده شده را درون آن قرار می‌دهد. در این مرحله از کاشت ابرو باید به جهت رشد موها و همچنین زاویه‌ی رویش آن‌ها نسبت به پوست بسیار دقت شود.

 

 

مراقبت های پس از کاشت ابرو

 

 • پس از کاشت ابرو باید به مدت دو روز محله کاشت ابرو را پانسمان کنید و به طور منظم پانسمان ها تعویض کنید.
 • بعد از برداشتن پانسمان های قسمت پشتی سر یا همان بانک مو، به آرامی سر را شست و شو دهید.
 • معمولا بعد از کاشت ابرو یک اسپری به شما داده می شود که با توجه به دستور پزشک باید آن را مصرف کنید.
 • می توانید برایی کاهش التهاب از کمپرس یخ نیز استفاده کنید.
 • سعی کنید تا دو روز بعد از عمل کاشت ابرو، حمام نروید و به پوست ابروی خود آب نزنید.
 • از مصرف دارو های رقیق کننده خون به مدت 2 هفته قبل از عمل کاشت ابرو پرهیز کنید.

 

 

مزایای کاشت ابرو

 

 • راه حلی دائمی برای درمان ریزش ابرو
 • پنهان کردن جای زخم و اسکار در ابرو
 • پرپشت کردن موی ابرو
 • ضخیم شدن تار ابرو
 • افزایش زیبایی ظاهری

 

چنانچه در زمینه کاشت ابرو سوالی دارید و یا نیاز به مشاوره دارید با شماره های کلینیک نوین تهران تماس بگیرید و یا در انتهای این مطلب سوال و نظرات خود را درباره کاشت ابرو مطرح نمایید تا در کمتر از 24 ساعت توسط پزشکان کلینیک به شما پاسخ داده شود .

 

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا
اینستاگرام کلینیک نوین تهران
تلفن کلینیک نوین تهران
واتس آپ کلینیک نوین تهران
Your IP is 44.211.117.197