روش های جدید کاشت مو

1403.04.17
Novin Tehran Clinic
0

ریزش مو نه تنها تأثیر چشمگیری بر چهره می ‌گذارد، بلکه می‌ تواند اعتماد به نفس فرد را نیز به شدت کاهش دهد. اگر شما هم از هزینه ‌های گزاف برای داروها و شامپوهای ضد ریزش مو خسته شده ‌اید و موهایتان همچنان ریزش دارد، بهترین توصیه ما برای شما کاشت مو است. در این مقاله با ما همراه باشید تا جدیدترین روش کاشت مو را بررسی کنیم.

 

جدید ترین روش کاشت مو

 

روش های جدید کاشت مو

 

امروزه، اهمیت زیبایی برای همگان آشکار است و داشتن موهای پرپشت و جذاب یکی از کلیدی ‌ترین عوامل در جذابیت چهره افراد محسوب می ‌شود. بسیاری از افراد مبالغ زیادی را برای بهبود ظاهر خود صرف می ‌کنند. در ادامه به بررسی چند مورد از جدیدترین روش کاشت مو خواهیم پرداخت :

 

کاشت مو به روش FUE VIP (پلاس)

 

فولیکول ‌ها واحد هایی درون پوست سر هستند که مسئول تولید تارهای مو می ‌باشند. هر فولیکول، یا همان گرافت مو، می ‌تواند بین یک تا پنج تار مو را درون خود جای دهد. روش FUE VIP یا سوپر FUE، پیشرفته ‌ترین و جدیدترین روش کاشت مو روش کاشت مو است که تکمیل ‌کننده شیوه کاشت منفرد فولیکول‌ های مو نیز می ‌باشد. در این تکنیک تلاش می ‌شود تا فرآیند استخراج تا پیوند مو با بالاترین کیفیت و کم ‌ترین زمان و عارضه برای فرد انجام شود. این روش شامل پنج مرحله است که عبارتند از:

 • طرح ‌ریزی برای پیوند موها: با استفاده از اسکن‌ های لیزری، خط رویش مو به دقت مشخص می‌شود.
 • ضد عفونی کردن: ناحیه بانک مو و محل پیوند به‌ منظور جلوگیری از عفونت و زخم‌ های طولانی مدت ضد عفونی می گردد.
 • اعمال بی ‌حسی موضعی: در هر دو بخش پوست سر، برای کاهش درد ناشی از جراحی، بی ‌حسی موضعی اعمال می ‌شود.
 • استخراج گرافت ‌های مو: گرافت ‌های مو به صورت منفرد از ناحیه بانک مو استخراج و کیفیت آن‌ ها آنالیز می ‌شود.
 • کاشت و پیوند گرافت ‌ها: گرافت ‌های استخراج شده در بخش ‌های خالی مانند جلوی سر کاشته و پیوند زده می ‌شوند.

 

مزایای کاشت مو به شیوه FUE VIP

 

با وجود تازگی این تکنیک، استفاده از دستگاه ‌های دقیق و ظریف باعث افزایش چشمگیر موفقیت این شیوه شده است. برخی از مزایای آن عبارت اند از:

 • غیرتهاجمی بودن: روش FUE VIP یک روش غیرتهاجمی است که دوره نقاهت و عوارض بسیار کمی دارد.
 • تراکم بالای مو: میزان تراکم مو در روش FUE VIP چهار تا پنج برابر بیشتر از روش ‌های قدیمی و سنتی است.
 • بی‌ حسی دقیق: در این روش، بی‌ حسی با استفاده از دستگاه خاصی انجام شده که نیازی به سوزن و داروهای حساسیت‌ زا ندارد.
 • لیزرتراپی: استفاده از لیزرتراپی در منطقه پیوند مو باعث می ‌شود التهاب پس از کاشت در مدت زمان بسیار کوتاهی ترمیم شود.
 • زمان دستیابی به تراکم: در این شیوه، موها در مدت ۶ تا ۹ ماه به تراکم بالا و پرپشتی می ‌رسند، در حالی که در روش‌ های قدیمی این مدت زمان از ۹ ماه شروع می ‌شود.
 • عدم وجود جای زخم و خونریزی: در این نوع از جدیدترین روش کاشت مو هیچ گونه جای زخم و خونریزی باقی نمی ‌ماند و نیازی به بخیه و تحمل دردهای طولانی مدت و التهابات عفونی نیست.

 

SUT جدیدترین روش کاشت

 

روش SUT یکی از جدیدترین روش ‌های کاشت مو است که شباهت زیادی به روش FIT دارد. در این تکنیک، برداشت فولیکول یا گرافت مو از بانک مو به‌صورت گروهی و با استفاده از دستگاه ‌های غیر اتوماتیک و غیر دقیق انجام می ‌شود. در نتیجه، ممکن است برخی از گرافت‌ ها هنگام برداشت دچار آسیب شوند. با این حال، این تکنیک نیز به هیچ گونه جراحی نیاز ندارد.

همچنین در این مدل از جدیدترین روش کاشت مو ممکن است در همان ابتدای کار تعدادی از فولیکول ‌های مو از بین بروند. این شیوه از سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شده و تا به امروز عمل های موفقیت ‌آمیز بسیاری با آن انجام شده است. با وجود پیشرفت ‌های تکنولوژی و ظهور روش ‌های جدیدتر، این روش همچنان محبوبیت خود را حفظ کرده است.

دستگاه SUT همانند روش FIT موها را به ‌صورت گروهی یا تکی از ناحیه پشت سر جدا می ‌کند. این متد که مبتنی بر تکنیک پانچ است، طرفداران بسیاری دارد و به دلیل غیرتهاجمی بودن و نتایج مؤثرش، همچنان انتخاب بسیاری از افرادی است که به دنبال کاشت مو هستند.

 

FUE یکی از جدیدترین روش کاشت مو

 

روش کاشت موی FUE نیز به عنوان یکی از جدیدترین روش کاشت مو شناخته می ‌شود و در واقع نسخه قدیمی ‌تر FUE VIP است. در این شیوه، هیچ بخشی از پوست سر برش داده نمی ‌شود. فولیکول ‌ها به‌صورت واحدی از پوست سر جدا شده و سپس در نواحی مورد نظر جایگذاری می ‌شوند. یکی از مهم ‌ترین مزایای این تکنیک عدم وجود خونریزی و نیاز به بخیه است.

پیوند فولیکول ‌ها در قسمت جلویی سر با دقت در زاویه و عمق خاصی انجام شده تا شرایط بهینه برای رشد مو فراهم شده و موهایی یکدست و پرپشت ایجاد گردند.

استخراج گرافت ‌ها از بانک مو به دو صورت دستی یا با استفاده از دستگاه‌ های برقی انجام می ‌شود. در ابتدای کار، پزشک برای جلوگیری از احساس درد، از بی ‌حسی موضعی در محل پیوند استفاده می ‌کند. پس از اتمام کاشت، محل کاشت شسته و ضدعفونی شده تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود.

 

مزایای روش FUE

 

برخی از مزیت های کاشت مو به این شیوه عبارتند از :

 • عدم نیاز به جراحی : هیچ برشی در پوست سر ایجاد نمی‌شود.
 • استخراج متنوع : گرافت ها می ‌توانند به صورت دستی یا با دستگاه‌ های برقی استخراج شوند.
 • دقت در کاشت : فولیکول‌ ها در زاویه و عمق خاصی پیوند شده تا رشد موها به بهترین شکل ممکن انجام گیرد.
 • بی حسی موضعی : استفاده از بی ‌حسی موضعی برای جلوگیری از درد در حین و بعد از عمل آن صورت می گیرد.
 • عدم وجود خونریزی و بخیه : فولیکول ‌ها به صورت واحدی استخراج و پیوند می ‌شوند، بنابراین نیازی به بخیه نیست.
 • ضدعفونی کردن محل کاشت : پس از اتمام کاشت، محل کاشت شسته و ضدعفونی شده تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود.

 

چکیده

در این مقاله درباره جدیدترین روش کاشت مو صحبت کردیم . امروزه این روش ‌های مدرن و دیگر روش ‌های مشابه در میان پزشکان محبوبیت پیدا کرده‌اند که نه تنها دوره نقاهت کوتاهی دارند، بلکه بدون خونریزی و بخیه انجام می شوند. این روش ‌ها به دلیل دقت بالاتر نسبت به شیوه های قدیمی، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته اند. با توجه به تأثیر فراوان موها بر زیبایی و اعتماد به نفس افراد، پیشنهاد می ‌شود که جراحی کاشت مو در کلینیک نوین تهران را با استفاده از جدیدترین روش ‌های کاشت مو انجام دهید.

 

سوالات متداول درباره روش های کاشت مو

 

میزان موفقیت کاشت مو چقدر است ؟

پس از کاشت مو و قرارگیری فولیکول ‌ها بر روی سر، اتصال اولیه آن ‌ها به بافت پوست مهم است؛ معمولاً به علت خونرسانی گسترده به سر، این پیوندها موفق بوده و ۸۵ تا ۹۵ درصد افراد شاهد رویش مجدد و مادام ‌العمر موهای خود هستند.

 

آیا موهای کاشته شده دچار ریزش می شوند ؟

موهای کاشته شده ممکن است پس از دو هفته شروع به ریزش کنند، اما جای نگرانی نیست زیرا رشد مجدد آن‌ها طی ۳ تا ۴ ماه به طور قابل توجهی آغاز می ‌شود.

 

سن مناسب برای کاشت مو چه زمانی است ؟

اگرچه همه افراد بالای ۱۸ سال می ‌توانند کاشت مو انجام دهند، اما افراد زیر ۲۵ سال به دلیل نامشخص بودن الگوی ریزش مو تا این سن، نتایج قابل توجهی مشاهده نخواهند کرد؛ بنابراین بهترین زمان برای کاشت مو پس از ۲۵ سالگی است.

 

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا
موبایل کلینیک نوین تهران
تلفن کلینیک نوین تهران
واتس آپ کلینیک نوین تهران
Your IP is 3.235.182.206